Rožnov - Město Rožnov pod Radhoštěm podá ústavní stížnost proti rozsudku Nejvyššího soudu ČR ze dne 21.1.2015, kterým Nejvyšší soud ČR zamítl dovolání města proti výroku rozsudku Krajského soudu v Ostravě, jímž byl potvrzen rozsudek okresního soudu ohledně budov čp. 1180 a čp. 1444 (ZŠ Záhumení a MŠ Koryčanské Paseky) a dvou budov bez čp. (energoblok na Koryčanských Pasekách a vysílač na Hradisku).
Zastupitelé města Rožnov pod Radhoštěm na svém mimořádném zasedání v úterý 24. března schválili podání ústavní stížnosti proti rozsudku Nejvyššího soudu ze dne 21.1.2015. „Nejvyšší soud ČR v lednu letošního roku zamítl dovolání města proti výroku rozsudku Krajského soudu v Ostravě, jímž byl potvrzen rozsudek okresního soudu ohledně budov čp. 1180 a čp. 1444 (ZŠ Záhumení a MŠ Koryčanské Paseky) a dvou budov bez čp. (energoblok na Koryčanských Pasekách a vysílač na Hradisku). Dovolání společnosti IMMOBILIEN PIRKER REALITY, s.r.o. do výroku Krajského soudu v Ostravě, kterým byla žaloba zamítnuta, bylo vyhověno a věc byla vrácena Krajskému soudu v Ostravě k dalšímu řízení,“ uvedla vedoucí právního odboru rožnovského MěÚ Olga Vrublová.
„Jeden spor se tak dostane „do rukou“ dvěma soudům. Předpokládám, že nejdříve se celou záležitostí bude v horizontu několika měsíců znovu zabývat Krajský soud v Ostravě a následně poputuje spis k Ústavnímu soudu ČR,“ nastínil předpokládanou časovou osu právník zastupující město Rožnov p.R. Thomas Mumulos.
„Bohužel ani po více než desíti letech nejsou spory se společností IPR u konce. Město samozřejmě i nadále úzce spolupracuje s právní kanceláří, která nás u soudů zastupuje. A já věřím, že se Rožnov dovolá svého práva ve věci určení vlastnictví předmětných nemovitostí,“ uvedl starosta města Radim Holiš.
Mgr. Tomáš Gross, tiskový mluvčí města, MěÚ Rožnov p. R.