Plavecká Silvestrovská cena letos s rekordní účastí
Ilustrační foto

Vsetín - Ve dnech 28. - 29. prosince se v městských lázních konal za podpory města Vsetína a Zlínského kraje poslední plavecký závod roku v ČR – 46. ročník Silvestrovské ceny Vsetína v plaveckém pětiboji. Vzhledem k silné konkurenci se na stupně vítězů nepropracoval žádný z místních plavců, a to i přesto, že podali kvalitní výkony.
   Závody jsou pořádány jako pětiboj, ve kterém se sčítají výsledky pěti disciplín: 100 metrů motýlek, znak, prsa, volný způsob a polohový závod (pro mladší ročníky 200 m a pro starší 400 m). Letošního ročníku se účastnilo rekordních 210 závodnic a závodníků z 34 klubů, mezi nimiž bylo i 26 domácích plavců. Nejvzdálenější závodnicí byla Aleka Corson z australského Adelaide, kde mají v současné době prázdniny, které tráví na Vsetíně u prarodičů.
   V plaveckých drahách byly vidění špičkové výkony plavců, neboť se k nám sjela špička všech věkových kategorií. V mladších žácích padly tři rekordy Silvestrovské ceny na 100 m znak, 100 m volný způsob a 200 m polohový závod, které zaplaval Jakub Jan Krischke z Ostravy.
   Z domácích závodníků se nejlépe umístili v nejmladší kategorii Michaela Janošíková a Lukáš Najman na celkově pátém místě. Mezi mladšími žáky obsadila Adéla Obrová 11. místo a Tomáš Najman 14. místo. V kategorii starších žáků byla Tereza Šenkeříková sedmnáctá a 7. příčku vybojoval Adam Juráň. V kategorii dorostenců a dospělých skončila celkově na 19. místě Adéla Foltýnová a na 15. místě Radim Grebík.
   Přehled celkových vítězů: Kategorie A – Šimon Vavřín (Ostrava), Barbora Říhová (Krnov), B – Jakub Jan Krischke (Ostrava), Marie Vydrová (Zlín), C – Martin Michael Krischke (Ostrava), Adéla Belobradičová (Znojmo), D - Jan Vencel (Blansko), Petra Vybíhalová (Zlín).
   V „domácím“ bazénu se představila i řada vsetínských odchovanců, kteří nyní závodí za jiné kluby. Michal Obr (Ostrava) byl celkově třetí, Lucie Matošková čtvrtá, Gabriela Bártková 8., Lucie Schlosserová 12. a Samuel Horák 6. (všichni Zlín).