Za požár domku může zřejmě nedbalost
Za požár domku může zřejmě nedbalost
foto: Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje

Zlínský kraj – Čtyři jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů vyjížděly ve středu před druhou hodinou odpolední k požáru domu v Bystřici pod Hostýnem – části Končiny.
Již při příjezdu i následným průzkumem bylo velitelem zásahu ohlášeno, že je požárem zasažena celá vnitřní část objektu. Hasiči zahájili hašení požáru za pomocí tří C proudů vody. Hasební práce probíhaly z vnějšku z nastavovacích žebříků (dva proudy) i zevnitř objektu (jeden proud). Během necelých deseti minut od příjezdu se podařilo požár lokalizovat. Průzkumem bylo potvrzeno, že se v budově nikdo nenacházel. K odvětrání domu použili hasiči přetlakovou ventilaci. Na závěr bylo provedeno termokamerou kontrolní měření a před čtvrtou hodinou byla ohlášena likvidace.
Přivolaný vyšetřoval příčin vzniku požáru si nechal z důvodu nestabilní části konstrukce uvnitř domu povolat dron z HS Holešov. Odhad výše škody bude stanoven v součinnosti s majiteli domu. Jako příčina vzniku bylo stanoveno nedbalostní jednání.

David Martinec, tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje